KoSmEtIcKé RaDy

jak na....nehty

1. ledna 2008 v 15:54
Lakování nehtů
Nejdřív než začneme s lakováním, tak nehty upravíme pomocí nůžek na manikúru a pilníku. Kdo není zas tak moc skušený, si koupí průsvitný nebo světlý lak, u něho nejsou zas tolik vidět nedostatky. Naopak kdo už má nějaké zkušenosti s lakováním, tak má možnost nákupu z několika barev, druhů a značek laků.
Když už máme obstaraný lak, můžeme začít lakovat. S lakováním začneme nad nehtovou kůžičkou a pokračujem až na konec nehtu. Dolakujem všechny nehty. Počkáme než lak zaschne, asi 5-15 minut. Existují i rychleschnoucí laky, tak to čekání může být významě kratší. A je hotovo!
Navíc mám tady skvělí tip.......tady máte stranku, kde se o nehtech dozvíte všecko, co chcete vědět......od správného pečování až po nejnovější trendy v manikúře a pedikúře!!!
všeobecné rady:
-aby se vám nehty aspoň kapku leskly mažte si ruce krémem
-nestříhejte si nehty nůžkami na manikúru, mikroskopicky je třebí, lepší je je opilovat pilníkem
-mají vaše nehty nažloutlou barvu - tak jim dopřejte horkou vodní lázeň se šťávou z citrónu

jak na....make-up

1. ledna 2008 v 14:55
Koupíme si vhodný make-up pro naši pleť -aby nebyl příliš tmavý nebo příliš světlý, aby nás po něm nesvěděla pleť, nebo aby nebyl příliš lesklý. K němu by bylo dobré koupit i pudr, dodatečně můžeme i tvářenku.
Make-up naneseme v menším množství na pleť a důkladně rozetřeme. Dávejte pozor ať nemáte tvář jako po opalovaní a krk bílý jak porcelán. Po nanešení papírovým kapesníkem setřeme zbytečné množství make-upu, aby nám neušpinil oblečení. Nedostatky make-upu doladíme pudrem.
Lícní kosti můžeme zvýraznit tvářenkou. Líčení by mělo vypad přirozeně, aby jsme nevypadali jako kraslice -takže s tvářenkou to moc nepřehánějte....

jak na....vlasy

1. ledna 2008 v 14:41
Mytí vlasů
Před všemožnými experimenty si koupíme vhodný šampon a k tomu balzám nebo masku (nejlépe oboje).Před mytím vlasy důkladně pročesáme. Než naneseme šampon musí být vlasy dostatečně mokré. Naneseme šampon promasírujeme do vlasů a necháme chvíli působit. Poté ho důkladně opláchnem, aby zbytky nespůsobyly svědění pokožky. Naneseme balzám nebo masku. Vetřeme opět do vlasů a necháme působit tak dlouho jak je třeba. Opláchneme a vlasy částečne vysušíme ručníkem. Když jsou vlasy mokré rozhodně je nekártáčujeme, mohli by se snadno polámat.
Všeobecné rady o péči k vlasům
- je dobré, když vstaneš pořádně vlasy prokartáčovat
- máš-li roztřepené konečky, měla bys pouvažovat o nějakém balzámu, který jim dodá dostatečnou péči, a navštívit kadeřnici
- není příliš vhodné vlasy barvit, když to není zas tak potřeba (když je nemáte šedý)
- vlasy by neměli být zbytečně moc vystavovány sluníčku, to je totiž vysušuje a tím je připravuje o vitamíny
 
 

Reklama
Reklama